Talajt javítani csak komplex és okszerű megoldásban érdemes
A talaj adottságait a talajkémiát és -biológiát egyszerre támogató, egymást erősítő kombinációban javíthatjuk, ha a talajjavító termékek mellé baktérium készítményeket is beemelünk a technológiába
Tartósan fenntartható extra terméspotenciál alakítható ki, ami a növénytermesztés jövedelmezőségét még gyenge terménypiaci körülmények között is eredményessé teheti
Mi történik és mi érhető el a talajjal a talajjavítás és a baktériumok közös alkalmazása során?
1. Talajszerkezet javítása - több talajnedvességért és levegőért
A mésztermékek segítenek javítani a talaj szerkezetét. A mész csökkenti a talaj savasságát, módosítja a tápanyagok arányát, ami javítja a talaj morzsalékosságát. Ez elősegíti a gyökérrendszer dinamikusabb fejlődését és a víz, valamint levegő áramlását. Egy jó szerkezetű talajban a baktériumok is hatékonyabban tudnak dolgozni.
2. pH-szint szabályozása - több és jobb tápanyagért
A talaj megfelelő, semleges pH-szintje kritikus fontosságú a növények tápanyagfelvétele és a mikrobiális aktivitás szempontjából. A mésztermékek segítenek a talaj pH-szintjének optimalizálásában, amely kedvező környezetet teremt a hasznos baktériumok számára, így azok könnyebben és hatékonyabban tudják lebontani az szerves anyagokat és felszabadítani a tápanyagokat a növények számára.
3. Tápanyagok elérhetőségének növelése - a műtrágya megtakarításért
A semleges pH-szint beállítása révén a mésztermékek hozzájárulnak ahhoz, hogy a talajban lévő tápanyagok jobban elérhetők legyenek a növények számára. Ez különösen fontos a mikrobiális készítmények által mobilizált tápanyagok hasznosulása szempontjából. Már rövid távon is kevesebb műtrágya lehet szükséges még egy magasabb terméscél eléréséhez is!
A mész pozitív hatással van a talajéletre, különösen a hasznos talaj baktériumokra. Egy semleges, de még kissé lúgosabb közegben is ezek a mikroorganizmusok hatékonyabban működnek, ami fokozza a talaj biológiai aktivitását és a szerves anyagok lebontását.
5. Stressztűrő képesség növelése - a még jobb terméspotenciálért
A mész segít növelni a növények stressztűrő képességét azáltal, hogy stabilizálja a talaj szerkezetét és optimalizálja a pH-szintet. Egy jól kondicionált talajban a baktérium készítmények is hatékonyabban tudják ellátni feladatukat, így a növények ellenállóbbak lesznek a különböző stresszhatásokkal szemben.
6. Hosszú távú talajegészség fenntartása - hosszútávú termékenységért
A mész- és a baktérium készítmények együttes alkalmazása hosszú távon javítja a talaj egészségét. A mész stabilizálja a talaj szerkezetét és kémiai tulajdonságait, míg a baktériumok folyamatosan lebontják a szerves anyagokat és növelik a talaj termékenységét.
Összefoglalva
A talajjavító mésztermékek és baktérium készítmények együttes használata a fenti pontokban szereplő folyamatok szinergikus hatását eredményezi. Ez a folyamatosság hosszú távon is fenntartható módon a növények dinamikusabb és stessztűrő növekedéséhez, így magasabb terméshozamhoz vezethet, ezzel támogatva a növénytermesztés állandó, jobb nyereségességét.
Számoljunk! Kíváncsi rá, hogy mit kell tennie a fentiek eléréséhez?
Kattintson a lenti videóra és nézze meg kalkulátorunk bemutatóját. Az Ön talaja is lehet egészségesebb és hozhat nagyobb profitot, ha a talajjavító mésztermék és baktérium készítmény kombinációját használja!
Adott évi fő alap- és fejműtrágya mennyiségek (NPK)
Mit tudhatunk meg a kalkulátorból?
A fenti adatok megadásával rálátunk talajunk aktuális kémiai és biológiai állapotára.
Látható, hogy milyen mértékű terméscél és NPK műtrágya megtakarítás érhető el a talaj javításához bevitt mésztermék mellé a baktérium készítmények alkalmazásával.
Emellett eldönthető, hogy talajunk kész van-e egy nagyobb terméscél elérésére és ahhoz mire van szüksége. Az ajánlható talajjavító termékek mellé a javasolt baktérium készítmény kategóriát is megadjuk.
A talajjavító termékek és baktérium készítmények pontos dózisaihoz kérje a Calmit Agrar és Phylazonit szaktanácsadását!